Ubezpieczenia

Na co zwrócić uwagę przy assistance?

Komunikacyjne ubezpieczenie assistance zapewnia wsparcie w kryzysowych sytuacjach, takich jak wypadki, czy też awarie pojazdu na trasie. Co jednak warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu i jak zawrzeć je na korzystnych warunkach?

Jak działa ubezpieczeni assistance?

Ubezpieczenie assistance zawiera się zwykle jako dodatek do polisy OC. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje wtedy darmowe mini assistance, które jest jednak ograniczone. Takie ubezpieczenie zwykle zapewnia pomoc tylko w przypadku wypadku samochodowego i polega na odholowaniu danego pojazdu.

Na trasie może się przytrafić jednak dużo więcej sytuacji losowych. Wyładowanie akumulatora, zatrzaśnięcie kluczyków, przebicie opony, czy też inne awarie mogą przecież unieruchomić samochód. Takie sytuacje są szczególnie bolesne, jeśli dojdzie do nich w dalekiej trasie. W takich przypadkach posiadanie szerszego zakresu assistance może okazać się bardzo pomocne. Wtedy to ubezpieczyciel za darmo organizuje pomoc, polegającą np. na próbie naprawy pojazdu w miejscu awarii. Jeżeli zaś będzie to nie możliwe, to zapewnia holowanie pojazdu.

Zawierając assistance należy je dopasować do swoich potrzeb. Znaczenie ma tu kilka parametrów. Dobry assistance powinien mieć możliwie największy limit kilometrów holowania. W przypadku, gdy danym pojazdem jeździ się za granice, to równie ważne jest to, aby assistance swym zakresem ochrony także obejmował inne kraje niż Polska.

bard