Opony

Jakie ryzyko wiąże się z kupnem opon używanych?

Ceny nowych opon potrafią negatywnie zaskoczyć. Chcąc kupić jeden taki komplet trzeba czasem wydać nawet kilka tysięcy złotych. Z tego powodu niektórzy kierowcy decydują się na nabycie używanego ogumienia. Czy jednak takie rozwiązanie rzeczywiści jest opłacalne, a przede wszystkim czy zapewnia bezpieczeństwo.

Opony używane to spore ryzyko

Kupując opony używane można sporo zaoszczędzić, ponieważ często kosztują one tylko ułamek tego, co nowe ogumienie. Jednak jest to ich jedyna zaleta, w dodatku nieco dyskusyjna. Nabywając używane ogumienie trzeba się przecież liczyć z tym, ze posłuży ono zdecydowanie krócej niż nowy komplet opon.

Przede wszystkim zakup używanych opon wiąże się jednak ze sporym ryzykiem. Wybierając takie ogumienie poniekąd kupuje się koto w worku, ponieważ nie ma się pojęcia o tym, jak wcześniej były one używane. W dodatku istnieje spore ryzyko kupienia egzemplarza z wadą ukrytą. Kupno używanych opon to więc często igranie z losem, ponieważ ogumienie odgrywa kluczową rolę dla bezpiecznego poruszania się na drodze.

Warto też świadomość, że kupno używanych opon wymaga poświęcenia znacznie większej ilości czasu, niż nabycie nowego ogumienia, które można kupić praktycznie non stop poprzez sieć. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa najlepiej jest zawsze nabywać nowe opony.

bard