Opony

Czy warto kupować opony w technologii runflat?

Opona która umożliwia jazdę nawet po jej przebiciu to rozwiązanie, które zwiększa zarówno komfort jak i bezpieczeństwo na drogach. Technologia, która je gwarantuje jest już dostępna, a opony tego typu noszą nazwę runflat. Czy jednak na pewno opłaca się je kupować?

Czy warto mieć opony runflat?

Posiadanie opon wykonanych w technologii runflat, przynajmniej w teorii jest świetnym rozwiązaniem. Ogumienie pozwalające kontynuować jazdę po ich przebiciu zwiększa przecież zarówno komfort jak i bezpieczeństwo jazdy. Opony runflat umożliwiają bowiem kontynuowanie jazdy nawet przez kilkadziesiąt kilometrów, o ile tylko nie jeździ się zbyt szybko. Dzięki temu zamiast wymieniać przebitą oponę np. na autostradzie, można np. dojechać do miejsca, w którym można zjechać z drogi i w spokoju wymienić oponę.

Opony tego typu potrafią jednak sporo kosztować. W dodatku specjaliści wymieniają kilka wad takiego rozwiązania. Technologia runflat sprawia bowiem, że opony są cięższe, co zaś zmniejsza ich efektywność paliwową, wielu uważa także, że jazda na tego typu oponach jest mniej komfortowa. Trzeba jednak pamiętać, że technologia cały czas się rozwija. Bardzo więc możliwe, że już za kilka lat opony runflat będą powszechnie wykorzystywane, a ich cena będzie znacznie lepsza.

bard