Kupno samochodu

Co trzeba wymienić po kupnie używanego samochodu?

Po kupnie samochodu zwykle odwiedza się mechanika. Dla własnego spokoju i bezpieczeństwa warto bowiem dokładnie przejrzeć samochód i wymienić przynajmniej kilka części eksploatacyjnych.

Co wymienić po kupnie samochodu używanego?

O tym co należy wymienić w nabytym na rynku w samochodzie powinien zadecydować doświadczony mechanik samochodowy. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka powstania nagłych awarii np. w czasie jazdy w dalekiej trasie. Podstawowe elementy należy wymienić nawet wtedy, kiedy sprzedawca zapewniał, że są całkiem nowe. Trzeba tutaj zachować dużą ostrożność w stosunku do takich zapewnień.

Zwykle wymienia się więc płyny hamulcowe i chłodnicze oraz filtry, co wiąże się raczej z niewielkim kosztem, a pozwala upewnić się, że samochód będzie prawidłowo funkcjonował, a przede wszystkim zapewni bezpieczną jazdę.

Standardem jest także wymiana rozrządu, a brak tej czynności może zakończyć się całkowitym zniszczeniem silnika. Co prawda często wiąże się to ze sporym wydatkiem, który jednak warto jest ponieść. Konieczne okazać się może także sprawdzanie wielu innych elementów pojazdów, takich jak np. klimatyzacja.

Czasem może okazać się, że wymienić trzeba jeszcze znacznie większą ilość części w pojeździe. Dlatego też samochód powinien zostać obejrzany przez mechanika jeszcze przed jego zakupem, co pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek.

bard