Kupno samochodu

Co warto wiedzieć o pożyczkach na zakup auta?

Kupno samochodu wiąże się często ze sporym wydatkiem. Niektórzy decydują się więc sfinansować go poprzez zaciągnięcie pożyczki. Jak jednak korzystnie pożyczyć środki na nabycie auta?

Gdzie uzyskać pożyczkę na samochód?

Pożyczać pieniądze można na różny sposób. Jedni szukają wsparcia finansowego u rodziny i znajomych. Drudzy korzystają z kredytów bankowych, a inni wykorzystują pożyczki online z instytucji pozabankowych.

Pożyczki od rodziny wydają się najprostsze, w końcu praktycznie zawsze mają zerowe oprocentowanie. Niestety ich uzyskanie nie zawsze jest możliwe, bo np. nikt z bliskich nie dysponuje odpowiednią kwotą pieniędzy.

W przypadku ubiegania się o kredyt bankowy, trzeba spełnić kilka warunków. Warto tutaj pamiętać, że nie każdy bank udzieli kredytu na

dany pojazd. Przykładowo może okazać się to możliwe wyłącznie dla pojazdów, które np. mają mniej niż 8 lat. Ubiegając się o kredyt bankowy trzeba także liczyć się z koniecznością przejścia żmudnej procedury. Bank może również odrzucić wniosek kredytowy, kiedy uzna, że dana osoba ma negatywną historię kredytową lub też nie posiada wystarczającej zdolności pożyczkowej.

Firmy pożyczkowe stosują mniej rygorystyczną politykę i dużo prościej uzyskać tam szybką pożyczkę ratalną na kilka tysięcy, którą można wykorzystać na dowolny cel np. zakup samochodu. Trzeba jednak pamiętać, o terminowej spłacie poszczególnych rat pożyczek, ponieważ w innym przypadku można się narazić na konieczność zapłaty wysokich odsetek karnych.

Czy warto pożyczać na kupno samochodu?

Przemyślana i odpowiedzialnie zaciągnięta pożyczka może okazać się doskonałym sposobem na szybki zakup swojego samochodu. Zawsze trzeba być przy tym świadomym, że pieniądze pożycza się wyłącznie na swoją odpowiedzialność, a każdą pożyczkę trzeba kiedyś spłacić. Dlatego też, decyzję o tym czy warto się zapożyczać na zakup auta, trzeba podjąć samodzielnie, będąc świadomym wszystkich konsekwencji swojej decyzji.

bard