Kupno samochodu

Jak sprawdzić czy pojazd nie był kradziony?

Kupując samochód używany warto sprawdzić czy nie pochodzi on z kradzieży. Kiedy bowiem kupi się kradziony pojazd, to trzeba go zwrócić okradzionej osobie, a odzyskanie zapłaconych pieniędzy bywa trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Jak więc sprawdzić to, czy dany pojazd nie został skradziony?

Można udać się na policję

Chcąc dowiedzieć się, czy dany pojazd nie był kradziony można udać się z potencjalnym sprzedawcą na policję, wraz z dowodem rejestracyjnym danego samochodu. Na podstawie VIN można wtedy sprawdzić policyjne kartoteki i uzyskać potrzebne informacje.

Takie sprawdzenie wymaga poświęcenia trochę czasu i dobrej woli sprzedawcy. Z drugiej jednak strony, jeżeli nie ma on nic do ukrycia, to nie powinien się też obawiać wizyty na posterunku policji.

Warto sprawdzić katalogi online

W dzisiejszych czasach bardzo dużo informacji na temat historii danego pojazdu można sprawdzić w Internecie. W tym celu wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Chcąc jednak otrzymać jakiekolwiek dane, konieczne będzie wpisanie danych danego pojazdu, takich jak VIN. W tym przypadku sprzedawca także nie powinien wzbraniać się przed sprawdzeniem pojazdu, o ile tylko niczego nie ukrywa.

Sprawdzenie tego, czy dany samochód nie jest kradziony jest w dzisiejszych czasach całkiem proste. Warto więc o tym pamiętać, aby uniknąć potencjalnych kłopotów.

bard